Bakanlık duyurdu! Memur maaş zammı oranında arttırıldı

Bakanlık duyurdu! Memur maaş zammı oranında arttırıldı

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri memur maaş zammı oranında arttırıldı.

A+A-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödedikleri Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarlarını bu ay memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 2 milyon 580 bin 927 lire 23 kuruş yatırdıklarını söyledi.

Farkları ise mümkün olan en kısa sürede ödemeyi planladıklarını dile getiren Neşeli, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul ve diğer masraflarını karşılamaları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarının memur maaşlarına yapılan yüzde 30 zam oranında artırıldığını vurguladı. Ocak ayında ailelere yapılacak ödemelerin gecikmemesi için SED miktarının 2023 Ocak için belirlenen memur maaş artışı ve enflasyon oranından oluşan yüzde 16,48’lik oranın esas alınarak hesaplanıp, ailelere ödendiğinin altını çizen Neşeli, ailelere yüzde 13,52’lik fark daha ödeneceğini kaydetti.

SED’in her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden belirlendiğine dikkat çeken Neşeli, ‘’İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED miktarlarını memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 2 milyon 580 bin 927 lira yatırdık. Farkları ise mümkün olan en kısa sürede ödemeyi planlıyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok sosyal hizmet sunuyor. SED de çocukları desteklemek amacıyla ödeniyor. Aile odaklı bir sosyal hizmet modeli olan SED ile çocukların ekonomik nedenlerle ailelerinden ayrılmasını önlenmeyi amaçlıyoruz. SED hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin bütünlüğünü korumayı, ekonomik nedenlerle çocuklarımızın ailelerinden uzaklaşarak farklı ortamlarda büyümelerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımızın aileleriyle bir arada, sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarını önemsiyoruz. SED ile aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. SED sadece maddi destekten ibaret değil. SED kapsamındaki çocuklarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı da sağlıyoruz. Onlar için farklı etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmelerini, kültürel yönden gelişmelerini destekliyoruz’’ dedi.
Yozgat’ta SED hizmetinden bin 8 çocuk yararlandığı bildirildi.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.