Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir, sağlık durumu nasıl, nerede kaza yaptı?

Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir, sağlık durumu nasıl, nerede kaza yaptı?

Sosyal medyada ve arama motorlarında Afyonkarahisar'da trafik kazası geçiren AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ve oğlunun sağlık durumunun nasıl olduğu, nerede kaza yaptığı araştırılıyor.

A+A-

Sosyal medyada ve arama motorlarında Afyonkarahisar'da trafik kazası geçiren AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ve oğlunun sağlık durumunun nasıl olduğu, nerede kaza yaptığı araştırılıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde trafik kazası geçirdi.

Alınan bilgiye göre sürücüsünün ismi ve plakası henüz öğrenilemeyen büyükbaş hayvan yüklü tır, Afyonkarahisar-Uşak karayolu Çalışlar köyü yakınlarında devrilerek yanmaya başladı.

İhbar üzerine kaza yerine sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Devrilen tırdaki büyükbaş hayvanlardan bir kısmı kara yoluna dağıldı.

Yenişehirlioğlu'nun bulunduğu araç büyükbaş hayvana çarptı

Ünal Özdemir (53) idaresindeki otomobil, karayolunun yaklaşık 5 kilometre gerisindeki Karacaören kavşağında önüne çıkan büyükbaş hayvana çarptı.

Kazada otomobilde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu (61) ve oğlu Muhammed Talha Yenişehirlioğlu (26) yaralandı.

Sağlık ekiplerince Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversite Hastanesi'ne kaldırılan Yenişehirlioğlu ve oğlunun hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kazalar nedeniyle bir süre trafiğe kapanan Afyonkarahisar-Uşak karayolu araçların kaldırılmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı.

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU KİMDİR?

Bahadır Yenişehirlioğlu, kariyeri ve hayatı ile araştırılan isimler arasında yer alıyor. AK Parti Grup Başkanvekili olarak ilan edilen isimlerden birisi olan Bahadır Yenişehirlioğlu, oyunculuk kariyeri dolayısıyla ekran başındaki pek çok vatandaş tarafından da yakından tanıyor. Peki, Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o detaylar..

Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, 18 Ocak 1962 yılında dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu, hukukçu, yazar ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 28. dönem Manisa milletvekilidir.

Bahadır Yenişehirlioğlu, eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Dubai, Suriye, İtalya, İngiltere, Bosna Hersek, İsviçre, Fransa, Bahreyn, Fas, İran, Pakistan, Ürdün, Suudi Arabistan gibi birçok ülkede toplumlar ve halklar üzerinde araştırmalarda bulunmuştur.

Son Hasat, Beyaz Usta Siyah Çırak, Kara Güneş, Aşk Cephesi, Aşk Çölü, Kanaviçe ve Kerime adlı romanların yazarı; aynı zamanda Diriliş Posta gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

2016 yılında rol aldığı Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Bahadır Yenişehirlioğlu; TRT ekranlarında yayınlanan; başrolü Özlem Conker, Bülent İnal, Ezgi Eyüboğlu ve Akın Akınözü ile paylaştığı Payitaht Abdülhamid dizisinin kadrosunda yer almış ve Tahsin Paşa karakterini canlandırmıştır.

Televizyon dizileri

YılYapımRol
2014Yedi Güzel AdamSahaf İsmail Efendi
2016Sevda Kuşun KanadındaHüsnü
2017-2021Payitaht "Abdülhamid"Tahsin Paşa
2020Mesnevi'den HikâyelerSunucu
2021-2022Barbaroslar: Akdeniz'in KılıcıDerviş Hüseyin
2022-2023Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı