AYDEF Yozgat'a projeleri ile geldi

AYDEF Yozgat'a projeleri ile geldi

Merkezi Almanya’da bulunan AYDEF Federasyonu’nun, Yozgat’ın gelişip, kalkınması için hazırladığı projelerini, AYDEF Genel Başkanı Salih Çelik basın mensuplarına anlattı.

A+A-

Merkezi Almanya’da bulunan AYDEF Federasyonu’nun, Yozgat’ın gelişip, kalkınması için hazırladığı projelerini, AYDEF Genel Başkanı Salih Çelik basın mensuplarına anlattı.

AYDEF Genel Başkanı Salih Çelik, Genel Başkan Danışmanı Rıza Atamtürk ve Disiplin Kurulu Başkanı Sebiha Çelik Çamlık Hotel’de basın mensupları ile bir araya gelerek yapacakları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Yozgat’ın gelişip kalkınması için ellerini taşın altına koyacaklarını, bunun için de önemli projeler ürettiklerini belirten AYDEF Genel Başkanı Salih Çelik, pandemi döneminin memleketlerine sahip çıkma konusunda kendilerine önemli tecrübeler yaşattığını ifade etti.

Federasyon olarak ayağı yere sağlam asan projeler üretmeden yana olduklarını bu nedenle de çalışmalarını planlı bir şekilde yürüttüklerini belirten Çelik, şu açıklamaları yaptı: “Pandemi döneminde siz ne kadar etkilendiyseniz bizlerde etkilendik. Pandemide biz şunu gördük. Siz buyanda kaldınız. Biz o yanda kaldık. Sizlerin özlemiyle ben 2 yıl Türkiye’ye gelemedim. O zaman biz şunu daha iyi anladık. Bize bir şeyler de getirdi. En azından insan olduğumuzu hatırladık. Ufak tefek meselelerden kırgınlıkları unutmamız gerektiğini birlik beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini öğrendik.

Bizim orada iyi yerlerde insanlarımız var. Bakanımız, milletvekillerimiz, savcı, hakimimiz var. Bir milletvekili de Sorgun’un Karabalı köyünden. Bayramdan sonra inşallah o da gelecek. Köyüne gelecek. AYDEF’in arge bölümünde inşallah onunla da çalışmalarımız var. Yozgat’a güzel şeyler yapmak istiyoruz.

Biz güzel projeleri yapmak istiyoruz. Yardımları derneklere bıraktık. Bizim amacımız proje üretmek. Almanya fonlarından yararlanıp bir şeyler yapmak istiyoruz. Bunun içinde burada ziyaret ederek ilçelerimizi geziyoruz.

Geçen hafta resmi açılışımızı yaptık. Başkosolosumuz bizzat kendisi geldi. Milletvekilleri, iş adamlarımız geldi. Almanya’da 10 bine yakın irili ufaklı Yozgatlı iş adamımız var. Bir potansiyel var. 480 bin Yozgatlı vatandaş yaşıyor. Öyle Yozgatlılarımız var ki daha Yozgat’a gelmemişler. Yozgatlı otobüs firması olan Şemsettin Bey ile Otobüslerle gelemeyen Yozgatlıları getireceğiz. AYDEF ihtiyaçtan dolayı kuruldu.
Dünyanın neresinde olursanız olun bu sene Yozgat’a gelin diyoruz. Yozgat’a gelen nüfus patlaması olacak. Yalnız gelmeyin komşularınızı da getirin.

Bizim elimizde 2 tane proje var. Biri Avrupa Birliği ve Almanya fonları ile yapmak istiyoruz. O da Yozgat7ımıza 15-20 bin tane ceviz ve badem ağacı dikmek ve bütün bakımını da bizler yapmak istiyoruz. Buradaki amacımız da yeşil fabrika dediğimiz üretime geçip iş istihdamı sağlayacağız. Toprak analizi,. Rüzgar haritası gibi arge grubumuz var. Gelecekler arazi araştırması ve toprak analizi yapacağız. Sulama işini ihale şekliyle yapacağız.

İkinci projemiz Yozgat için hep beraber Yozgat’ımızın tarihini değiştirecek bir proje. O da kamp turizmi. Türkiye’de yeni yeni başladı. Biz profesyonel kamp turizmini inşallah her ilçemize getirmek istiyoruz. İçinde karavan, evler, çadır olacak. Biz Yozgat’ımıza inşallah emekli olmuş iyi derecede yerlerde çalışmış parası olan turistleri getirmek istiyoruz. Biz bunları gittiğimiz yerlerde anlatıyoruz. Bunu ilk Akdağ’da başlayacağız. Çeşitli kurumlarda görüştük. Biz güneyden kuzeye geçiş yolunda turistleri geliştirecek kamplar yapmak istiyoruz. İnşallah en kısa zamanda bunu başaracağız,. Bunu bütün ilçelerimizde istiyoruz. Onun için Almanya’dan biz geleceğiz. Hiçbir eksiği olmayacak. İçerisinde her şeyi olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.