Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı için vatandaş ne diyor?

Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı için vatandaş ne diyor?

Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı için geri sayım başlarken, Yozgatlıların 100 yıllık rüyası gerçekleşiyor.

A+A-

Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı için geri sayım başlarken, Yozgatlıların 100 yıllık rüyası gerçekleşiyor.

4 Eylül Cumartesi gününden itibaren Sivas’tan Ankara’ya 2 gidiş, 2 de geliş olmak üzere YHT tren planlaması yapıldığı TCDD Yolcu Daire Başkanlığı tarafından açıklanmıştı.

Yozgat Çamlık Gazetesi, Yozgat’ta yaşayan vatandaşlara yıllardır hasretle bekledikleri yüksek hızlı trenle ilgili sokak röportajı yaptı. Yozgatlılara, “Sizce Yüksek Hızlı Trenle Yozgat’ın Kazanımları Neler Olacak?” sorusunu yönelten Eda Demirel’in aldığı cevaplar şu şekilde;

Doğan Erdem: Yozgat’a gelen her şeyin kazanımı üstte olur. Bir yatırım yapılmış Allah’ın izni ile. İnşallah gelecek. İlk önce zararlı gibi görünür ama sonra çok güzel karlı olduğunu görürüz.

İsmini vermeyen Vatandaş: Hızlı trenin gelmesinin ne kazanacak. Hiçbir kazanım olmayacak benim gördüğüm kadarıyla. Bir defa ilk projedeki güzergahtan geçilmedi. 2-3 defa hat değişti. Vatandaşın isteği doğrultusunda olmadı. İstasyon nereye konulacak bilmiyorum. Şimdi Kırıkkale’ye kadar gidecekmiş. Oradan da otobüslerle gidilecekmiş. Biz bu işten ne anladık ki. Ankara Sivas hattı. Kırıkkale-Sivas hattı de ki bilinsin.

Mehmet Taşdemir: Çok kazanımı olur. Büyük illere kısa sürede gidip geliriz. Yozgat ekonomisine katkısı olmaz. Divanlı Köyünden gidecek. Orada birkaç tane büfeci olursa ona yarayacak.

Yusuf Gülabi: Bence Yozgat’a kazanımları illa ki bir şekilde olur da merkeze biraz uzak olduğu için o yönde sıkıntımız olur. Yoksa Ankara 1 saate düşecek. Bu da Yozgat’ımız için iyi olur. Senelerdir Yozgat’ımızın beklediği bir şey.

Mevlüt Satın: Kazanımlar olur tabi. Adam büyük şehirlere çabuk gidip gelir işini yapar. Yoksa kazanımı olmaz mı? Sivas’a, İstanbul’a gidip işini görür gelir. Kazanımı olmaz olur mu?

İsmail Atacan Bozkurt: Yapmıyorlar ki. Yapsalar olur da. Açılırsa iyi olur. Hızlı tren ulaşımda daha iyi olur. Otobüs ve arabalara göre daha iyi olur.

Kaan Erdem: Ulaşım hızlanır. Daha kolay olur. Ankara Sivas arası daha rahat olur. Bence ulaşım yönünden kazanımı olur.

Şakir Tosun: Yozgat için büyük devrim olur. Yapanlardan Allah razı olsun. İnşallah kısa zamanda gelir.

Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattıyla ilgili görüş, istek ve önerilerinizle siz de habere yorum katabilirsiniz.

 

İlgili Haberler