Anadolu Sağlık Sen Genel BaşkanıTaşkın: Sağlık çalışanlarının can güvenliği kalmadı

Anadolu Sağlık Sen Genel BaşkanıTaşkın: Sağlık çalışanlarının can güvenliği kalmadı

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, İstanbul, Kartal 10 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde çalışan hemşire Ömür Erez’in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine sert sözlerle tepki gösterdi.

A+A-

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, İstanbul, Kartal 10 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde çalışan hemşire Ömür Erez’in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine sert sözlerle tepki göstererek sağlık çalışanlarının can güvenliğinin kalmadığını söyledi.

Hemşire Ömür Erez’e Allah’tan rahmet dileyen, kederli ailesine ve sağlık camiasına başsağlığı temennisinde bulunan Necip Taşkın, sağlık çalışanlarına saldırılara karşı hiçbir kurumun harekete geçmediğini, hatta serbest bırakıldıklarını ifade ederek, bu canilerin toplum sağlığı açısından tehlikeli olduklarını ifade etti.

Daha öncede hemşireyi rahatsız ettiği ve 20 suç kaydının bulunduğu belirtilen saldırgan Rahmi Uygun ve onun gibi hasta ruhlu insanlara karşı sağlık çalışanlarının korunamadığını belirten Taşkın, sağlık çalışanlarına şiddetin boyutlarının arttığını ve bunun da sağlık çalışanlarını korkuttuğuna değinerek, sağlık çalışanlarına şiddeti kabul etmediklerini ve buna alışmayacaklarını söyledi.

Taşkın, “Sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozan, sağlık hizmetlerinin veriminin düşmesine neden olan ve halk sağlığı açısından da çeşitli olumsuzlukların ortaya çıkmasına neden olan, her türlü şiddet olaylarının önlenmesi ve sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması açısından Sağlık Bakanlığı gerekli her türlü önlemin alınması için çalışma başlatmalıdır. Sağlık çalışanlarının can güvenliği kalmadı. Bilinmelidir ki bu şiddet olayları canımıza tak etti. Artık yeter” dedi. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.