‘Akif’ filmi Yozgatlıları duygulandırdı

‘Akif’ filmi Yozgatlıları duygulandırdı

Yozgat’ta 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla il protokolü muhtarlarla birlikte “Akif” filmini izledi.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolasıyıla mahalle ve köy muhtarlarına jest yaptı. Vali Polat, Yimpaş AVM Sinema Salonu’nda muhtarlarla birlikte “Akif” filmini izledi.

Programa Belediye Başkanı Celal Köse, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Jandarma Komutanı Halal Başer ve muhtarlar katıydı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen galası ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve milli mücadeleyi anlatan filmi olan “Akif” filmi için Yozgat Valiliği etkinlik düzenledi.

1-004.png

Onlarca muhtarın yoğun iş temposundan uzaklaşması ve birbirleri ile kaynaşmaları açısından farkındalık oluşturmak isteyen Vali Polat ve protokol üyeleri, muhtarlarla birlikte patlamış mısır yiyerek film izledi. İngilizlerin İstanbul’u ele geçirmek ve Kuva-yi Milliye’yi esir almak istediği dönemde İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un mücadelesi ve şiirleri ile Türk toplumunu seferber ettiği hayat hikayesini anlatan, “Akif” isimli filmi izleyen muhtarlar adeta o dönemi yaşadı. İş temposundan uzaklaşan muhtarlar ve Vali Polat ve il protokolü film çıkışında birbirlerine duygularını anlattı.