Akdağmadeni'nin tescilli markası oldu! Yozgat Valisi Polat takdim etti

Akdağmadeni'nin tescilli markası oldu! Yozgat Valisi Polat takdim etti

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ilçe ormanlarında doğal olarak yetişen salep’e Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından menşe adı türünde verilen Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Yozgat Valisi Ziya Polat’a takdim etti

A+A-

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ilçe ormanlarında doğal olarak yetişen salep’e   Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından menşe adı türünde verilen Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Yozgat Valisi Ziya Polat’a takdim etti.

Vali Ziya Polat’ı makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “ilimizin önemli değerlerinden olan ve Akdağmadeni ormanlarında doğal olarak yetişen Akdağmadeni Salebi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından menşe adı türünde Coğrafi İşaret Tescil Belgesi aldı. Akdağmadeni Salebinin marka değerini arttırmak, gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak için yapılan başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından Sayın Valimiz Ziya Polat’ı ziyaret ederek Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ni takdim ettim.”dedi.

Vali Ziya Polat’ta Başkan Yalçın’a teşekkür ederek, tebrik etti. Vali Polat, Akdağmadeni ormanlarında kendiliğinden doğal olarak yetişen salebin ilçenin tanıtım ve ekonomisi açısından dan önemli olduğunu ifade etti. 

Yeniufuk