Akdağmadeni'nde temeli atıldı! Vatandaşlara destek çağrısında bulundu

Akdağmadeni'nde temeli atıldı! Vatandaşlara destek çağrısında bulundu

Akdağmadeni ilçesinde Yeşiltepe Mahallesi Yeni Cami'nin yapımına başlanarak temellerin atıldığı bilgisi verildi.

A+A-

Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan uzun yıllar vatandaşlara hizmet vermiş Kıble Cami'nin yenilenmesi için başlatılan çalışmalar kapsamında temel atma işlemi tamamlandığı ifade edildi. 

cami-temel-atma.jpg


CAMİNİN TEMELİ BAŞKAN YALÇIN'LA BİRLİKTE ATILDI


Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, temel atma çalışmalarına katılarak yapımı süren Yeni Cami'nin hızlı şekilde tamamlanması için desteklerinin devam edeceğini söyledi. Temel atma çalışmalarına Başkan Yalçın'ın yanında Yeşiltepe Mahalle Muhtarı İsmail Özgan, Dernek Başkanı Hüseyin Adalar, imamlar Tekin Çiftçi ve Mehmet Bilici de katıldı.


CAMİ DERNEĞİMİZE DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUM


Başkan Yalçın, katkıda bulunan herkese teşekkürlerini ileterek bir açıklamada bulundu. Yalçın açıklamasında, "Kıble Cami'nin yeniden inşasının hızlı bir şekilde tamamlanması için imkanlar dahilinde desteklerimiz devam edecektir.

‘Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.’ (Tevbe Sûresi-18) ayeti kerimenin belirttiği müjdeye erişmek isteyen kardeşlerimizi cami derneğimize destek vermeye davet ediyor, katkıda bulunan hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.