Akdağmadeni'nde özel çocuklar unutulmadı

Akdağmadeni'nde özel çocuklar unutulmadı

Akdağmadeni Kaymakamı Fatih Topuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.

A+A-

Akdağmadeni Kaymakamı Fatih Topuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, Kaymakam Topuz engelli vatandaşların haklarına vurgu yaparak, toplumun bu konudaki sorumluluğuna dikkat çekti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlayan Kaymakam Topuz, “Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, mevcut imkân ve fırsatlardan tam ve eşit şekilde yararlanmaları, topluma etkin bir şekilde katılımlarının sağlanması, devletimizin ve tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır” dedi. Topuz, bu özel günde bir araya gelerek engelli çocuklarla ve aileleriyle bir arada olmanın anlamına vurgu yaptı.

ozel-cocuklarla-bir-araya-geldi.jpg

Kaymakam Topuz açıklamasında, "Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Engelli vatandaşlarımıza destek olmak, hizmetlerinde bulunmak bir gönül işidir. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek ve toplumsal bağları güçlendirmek adına çaba göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

Toplumun, engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak için sorumluluk taşıdığını belirten Kaymakam, etkinliklerin bu anlayışın bir yansıması olduğunu söyledi. Kaymakam Topuz, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum" şeklinde konuştu.

Bu etkinlik, sadece engelli bireylere duyulan saygının ve destek olma isteğinin bir göstergesi olmanın ötesinde, toplumun farkındalığını artırmak ve engelli bireylerin yaşamına daha fazla katkı sağlamak adına atılmış olumlu bir adım olarak değerlendirildi.

Etiketler : ,
İlgili Haberler