Akdağmadeni Şairleri Antolojisi çıktı!

Akdağmadeni Şairleri Antolojisi çıktı!

Akdağmadeni Belediyesi destekleriyle ‘’Akdağmadeni Şairleri Antolojisi ‘’ kültür ve sanat hayatına kazandırıldı.

A+A-

Akdağmadeni Belediyesi destekleriyle ‘’Akdağmadeni Şairleri Antolojisi ‘’ kültür ve sanat hayatına kazandırıldı.

antoloji.jpg

‘’Akdağmadeni Şairleri Antolojisi‘’ kültür yayını birçoğu Akdağmadeni’nde doğup büyümüş, ilçe tarihinden ve kültüründen beslenmiş 45 şairin kısa biyografisi ve eserlerinin yer aldığı 254 sayfadan oluşan içerisinde 199 şiirin bulunuyor.

Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Akdağmadeni Kültürünü yansıtan içerisinde birçok değerli halk şairinin bulunduğu anlamlı çalışmanın basılı bir eser haline getirilerek vatandaşlara ulaştırılması ve Akdağmadeni Kültür arşivlerine eklenmesi noktasında belediye olarak sonsuz destek verildiğini ifade etti.

“EMEĞİ GEÇEN TÜM ŞAİRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın açıklamasının devamında ‘’Akdağmadeni Belediyesi olarak hedeflerimizden bir tanesi de derin bir tarihi geçmişe  sahip olan ilçemizin kültür arşivini sağlam bir şekilde oluşturmaktır.

Bu hedeflerimiz doğrultusunda ilçemizin tarihi, doğal güzellikleri ve kültürünü yansıtan değerlendirilebilir tüm kaynakları toplayıp Akdağmadeni Belediyesi Kültür Yayınları adı altına bir bilgi arşivi ortaya çıkarmak istiyoruz.

Murat Baha Erbil tarafından toparlanarak içerikleri hazırlanan Akdağmadeni Şairleri Antolojisi eserine tasarımından basımına kadar destek olduk. Bundan sonraki süreçte de kent arşivimizi böylesine değerli eserleri ortaya çıkararak geliştireceğiz.

Tarihimiz ve doğal güzelliklerimizden ilham alarak insanın gönlüne hitap eden bu çalışmanın ortaya çıkmasında emeği geçen tüm şairlerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

“BU YOLA İLK ÇIKTIĞIMIZ GÜNDEN İTİBAREN BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI”

Kitabın oluşturulmasında büyük emeği bulunan Murat Baha Erbil ise, ‘Akdağmadeni, kültürü, sanatı ve edebiyatıyla adından sıkça söz ettiren bil ilçe konumundadır.

Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayarak bu yola ilk çıktığımız günden itibaren çok büyük destek veren  Antolojinin ortaya çıkmasında  yayımlanmasında ve tanıtımında büyük katkılar sağlayan Belediye Başkanımız Nezih Yalçın‘a çok teşekkür ediyorum.’’ diye sözlerini tamamladı.