Akdağmadeni Belediyesi’nde yüzler gülüyor

Akdağmadeni Belediyesi’nde yüzler gülüyor

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı ile Akdağmadeni Belediyesi arasında sendika üyesi işçileri kapsayan 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

A+A-

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı ile Akdağmadeni Belediyesi arasında sendika üyesi işçileri kapsayan 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında ücret zammı sosyal haklar hariç birinci yıl yüzde 12, ikinci yıl yüzde 12 ücret zam yapıldı.

Akdağmadeni Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Şube Kadın Komitesi Başkanı Arzu Yönel, İşyeri Sendika Temsilcisi Olcay Şahin katıldı.

Akdamadeni belediyesinde çalışan sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar hariç birinci yıl yüzde 12, ikinci yıl yüzde12 ücret zam yapıldı.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, belediye çalışanlarının alınteri kurumadan emeğinin karşılığını verebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Yalçın, “Emekçi kardeşlerimizle ile aile gibiyiz. Akdağmadeni ilçemiz için emekçi kardeşlerimiz ile birlikte gece gündüz demeden çalışmaktayız. Alınteri ve emeklerinin karşılığını zamanında ödüyoruz. Çalışanlarımız mağdur olmasın diye en iyi ücret zammını verdik. Bereketli olsun, İmzalan toplu iş sözleşmesi hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zarasız’da Belediye Başkanı Nezih Yalçın’a teşekkür ederek, şunları kaydetti: “Gönlümüz isterdi ki daha fazla zam aldığımız bir toplu iş sözleşmesi imzalayalım. Ülkemiz ve dünyada yaşanan pandemi sürecinden kaynaklanan ekonomik dar boğaz nedeniyle bu yüksek zam isteğimizi dizginlememize neden oluyor. Tüm bu koşullara rağmen belediye başkanımızla birlikte iyi bir toplu iş sözleşmesine imza attık. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Akdağmadeni belediyesine ve tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”