Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın'dan ilk ziyaret

Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın'dan ilk ziyaret

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, yeni binasında üretime başlayan AKKON Tekstil Fabrikası'na ziyarette bulunarak işçilerle sohbet etti.

A+A-

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın başkanlığında yapılan ziyarete Akdağmadeni Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akpınar, Belediye Meclis Üyesi Erol Kızılkaya ve birim müdürleri katıldı. Fabrikayı gezen ve işçilere kolaylıklar dileyen Başkan Yalçın, daha sonra fabrikada çalışan personelle bir araya gelerek sohbet etti. 

300 KİŞİNİN ÇALIŞABİLECEĞİ BİR TEKSTİL FABRİKASI KURULDU

İlçede istihdamın arttırılması ve işsizliğin önlenmesi amacıyla Belediye’ye ait açık semt pazarını büyük bir revizyonla fabrika binasına dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Yalçın, "Pekmez Deresi mevkiinde yer alan eski semt pazarının fabrika binasına dönüştürülmesi için başlattığımız çalışmalar kısa süre önce tamamlandı. İstihdamı arttırmak, ilçemize yatırımcı getirmek için yaptığımız görüşmeler ve araştırmalar sonucunda Akdağmadeni’mize yaklaşık 300 kişinin çalışabileceği bir tekstil fabrikası kuruldu. Mevcut durumda 160 vatandaşımız burada çalışıyor. Göreve başladığımız andan itibaren amacımız merkezinde insan olan, bugünü kurtaracak değil yarını inşa edecek çalışmalar yapmaktır" şeklinde konuştu. 

2-010.jpg

"TÜM İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE KOLAYLIKLAR DİLİYORUM"

Hiçbir vatandaşın işsizlikten dolayı Akdağmadeni’nden ayrılmasını, gurbete gidip zorluk yaşamasını istemediklerini kaydeden Yalçın, "Akdağmadeni Belediyesi olarak önce gönüllere girmek daha sonra ilçemizin acilen giderilmesi gereken sorunlarına odaklanarak çözüm üretmeyi asli vazifemiz olarak gördük. Hiçbir vatandaşımızın işsizlikten dolayı Akdağmadeni’nden ayrılmasını, gurbete gidip zorluk yaşamasını istemiyoruz. Bundan dolayı büyük bir yatırımla sadece vatandaşlarımıza iş alanları oluşturmak için tasarladığımız 2400 metrekare alt kat, 1000 metrekare asma kat olmak üzere 3400 metrekarelik kapalı alandan oluşan fabrika binamızı AKKON Tekstil Firmasına tahsis ettik. Burada çalışanlar olarak sizlere düşen görev işinizi hakkıyla yapmanızdır. Belediye olarak sizlerin ve Fabrika sahibi Servet Uzak Bey’in yanında olmaya devam edeceğiz. Ortak amacımız daha çok vatandaşımızın iş sahibi olması, ilçemizde yeni istihdam imkanları oluşmasıdır. Hiç bir dedikoduya mahal vermeden, birlik ve beraberlik içinde çalışacağınızdan şüphem yok. Tekrardan AKKON Tekstil ailesine hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, başarılı ve verimli çalışmalarında tüm işçi kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı.