Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın: Zararın neresinden dönersek kardır diyemeyiz

Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın: Zararın neresinden dönersek kardır diyemeyiz

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, ‘İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasının yetmeyeceğini söyledi.

A+A-

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, ‘İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasının yetmeyeceğini belirterek,  “Burada yer alan maddelerle alakalı ne kadar kanun, yasa ve genelge varsa gözden geçirilmeli ve Türk-İslam ahlakına ve bizim aile yapımıza göre revize edilmelidir”dedi.

Belediye Başkanı Neizh Yalçın, yaptığı açıklamada; İstanbul Sözleşmesinin Türk İslam ahlakıyla örtüşmediğini kaldırılmasıyla birlikte maddelerle alakalı ne kadar kanun, yasa ve genelge varsa gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti: “Gece ajanslara bomba bir haber düştü. Aylardır kamuoyunu meşgul eden, Türk-İslam ahlakıyla örtüşmeyen, toplumun temel taşı ailenin altına dinamit koyup tarumar eden, sapkınlıkları kanuni güvence altına alan “İstanbul Sözleşmesi”nden nihayet çekiliyoruz. Ancak ‘Kadına Şiddeti Önleme’ kılıfı altında bize yutturulan bu sözleşmeden çekilsek ne değişecek? Alınan karar yükselen tepki seslerini susturmak için midir? Yoksa yanlış olduğu anlaşıldığı için mi iptal edildi? Bir siyasetçi olarak değil, bir vatandaş olarak İstanbul Sözleşmesi’nin temelini oluşturan maddelerin, uyum yasaları ya da torba yasa adı altında kanunlaştığı söylentilerinden endişe duyuyor: ‘İstanbul Sözleşmesi’nin Kaldırılması yetmez, burada yer alan maddelerle alakalı ne kadar kanun, yasa ve genelge varsa gözden geçirilmeli ve Türk-İslam ahlakına ve bizim aile yapımıza göre revize edilmelidir” diye düşünüyorum.  Kadına şiddetin, kadını bir meta olarak gören batı zihniyetinin kanunlarını dayatmakla değil, kadının “Allah’ın bir emaneti” olduğunu emreden İslam Ahlakı’nın yaygınlaşması, Kur’an’ın tozlu raflardan içtima-i hayata inmesiyle ancak önlenebileceğine inanıyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.