Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer’den iHH Yozgat Temsilciliği'ne ziyaret

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer’den iHH Yozgat Temsilciliği'ne ziyaret

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer Türkiye İnsani yardım vakfı (İHH) Yozgat İl Başkanı Ahmet Gökhan ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

A+A-

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer Türkiye İnsani yardım vakfı (İHH) Yozgat İl Başkanı Ahmet Gökhan ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Gündeme dair istişarelerde bulunduklarını dile getiren Ak Parti Milletvekili Yusuf Başer, İHH İl Başkanı Ahmet Gökhan ve yönetimine ev sahiplikleri için çok teşekkür ediyoruz dedi.

Milletvekili Yusuf Başer ziyarette yaptığı konuşmada “Yardımlar genel olarak kamu kurumları eliyle yürütüldüğü düşünülür ama bizde öyle güçlü sivil toplum örgütleri var ki, esasen bazı kamu kuruluşlarının da önüne geçen bir yaklaşımla Türkiye’nin büyüklüğünü milletinin engin gönlünü ve yardımsever duygusunu oraya ulaştırmak konusunda çok başarılı işler yapıyorlar. İHH da bunlardan bir tanesi açıkçası. Dünya da bir tek mağdur, mazlum, aman dileyen kimse kalmayıncaya kadar bu iş devam edecek. Biz infak etmek üzere bina edilmiş bir medeniyetin, inancın mensuplarıyız. Komşusu açken tok yatanlardan olamayız. Eğer biz bu değerlerimizi yüceltecek iş ve işlemler yaparsak hiç şüphesiz hem toplumsal barışımızı, toplumsal sağlığımızı hem de ülkemizi yüceltmiş olacağız. Kaldı ki İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan bahsediyoruz. Orda da var, her yerde var. Yani kolay işler değil. Bir kere şunu söyleyelim. Bunlar tırnakla kazanılarak gelinen aşamalar. Şu binalara baktığınız zaman bu tabi topyekûn bir çalışmanın bir tezahürüdür. Kazanımlarımızı kurumsal hale dönüştürmemiz lazım. Bazen hengâmenin içerisinde farklı farklı savrulduğumuz yerlerde olabiliyor. Ama ne olursa olsun çizgimizden ödün vermeden bir şekilde birliğimizi beraberliğimiz yüceltmemiz, korumamız lazım. Bu doğrultuda, yardımlaşma adına çok güzel işler yapan İHH Yozgat Temsilciliğine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

baser-2-597x448.jpg

İHH Yozgat Başkanı Ahmet Gökhan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yozgat kamuoyunun desteğiyle dünyanın farklı coğrafyalarında katarakt ameliyatı, kuyu açma başta olmak üzere çeşitli projeleri hayata geçirdik. Çalışmalarımız şeffaf ve kamuoyuna açık. Biz burada sadece aracılık görevi yapıyoruz. Emanetleri doğru yere ulaştırma adına çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Milletvekili Yusuf Başer’e Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Taşdemir, İl Başkan Yardımcıları Nurullah Nurdoğan, Ahmet Mithat Çakıroğlu, Ahmet Erkoç, Fahri Asil, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Ekrem İlker eşlik etti.

Ziyaret sonunda İHH Yozgat İl Başkanı Ahmet Gökhan tarafından Milletvekili Yusuf Başer’e Kudüs maketi ve İl Başkanı Yusuf Başer’e ise hüsnü hat çalışmalı hediye takdim edildi.