Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer: Yozgat için her işin takipçisiyiz

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer: Yozgat için her işin takipçisiyiz

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer, vatandaşlarla kurduğu samimi diyalog ile dikkat çekiyor.

A+A-

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer, vatandaşlarla kurduğu samimi diyalog ile dikkat çekiyor. Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, iktidarları döneminde Yozgat’ın yatırım, hizmet ve destek almaya başladığını belirterek, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için her işin takipçisi olduklarını söyledi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın yatırım ve hizmetlere AK Parti ile kavuştuğunu söyledi. Ak Parti’nin 2001’de kurulduğunu ve 2002’de tek başına iktidar olduğunu hatırlatan Milletvekili Başer, Ak Parti’ye en büyük desteği veren illerin başında gelen Yozgat’ın geçen 19 yıllık süreçte toplam 10 Milyar TL tutarında yatırım, hizmet ve destek aldığını aktardı.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer, hafta sonu geldiği Yozgat’ta kırsala yönelik yapılan yatırımları da yakından takip etti. Kırsaldaki vatandaşlarla samimi diyalog kurarak talep ve beklentilerini dinleyen Milletvekili Başer, sık sık notlar aldı.

1-029.jpg

YOZGAT GELİŞİYOR

Yozgat Hakimiyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Yozgat’ın 19 yıllık dönem içerisinde her alanda yatırım alan bir kent olduğuna değinen Milletvekili Başer, Yozgat’ın öncelikleri konusunda hareket edildiğini belirtti. Tüm bakanlıkların Yozgat’a özel ilgi gösterdiğini ifade eden Milletvekili Başer, iktidarın Yozgat’a yatırım yapmadığı ve istihdam alanları oluşturmadığı konusunda algı oluşturulmaya çalışıldığını vurguladı. Milletvekili Başer, Ak Parti döneminde hem yerel hem genel yatırımların hızla gerçekleştirildiğini kaydetti. Yozgat’ın artık kabuğunu kırmaya başladığını dile getiren Milletvekili Başer, vatandaşların taleplerinde değişim gösterdiğini vurguladı.

HİZMET ÜRETİYORUZ

Milletvekili Başer, AK Parti’nin politikasının hizmet üretmek olduğunu söyledi. 19 yıllık AK Parti iktidarlığı döneminde ülke ve Yozgat’ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasını ve gelişmesini sürdürdüğünü ifade eden Milletvekili Başer, “Yozgat AK Parti iktidarıyla yatırımlara, hizmetlere kavuştu. Biz Yozgat’ı bir bütün olarak gelişmesini ve kalkınmasını istiyoruz. Merkez şemsiyesi altında Yozgat’ın tarımın ve hayvancılığın başkenti yapmak istiyoruz. Aynı zamanda jeotermalin de merkezi yapmanın arzusundayız. Yozgat’ın kaynak ve potansiyellerini ortaya çıkarak iş ve istihdam alanları açarak tersine göçü sağlamayı amaçlıyoruz. Bu noktada kim Yozgat’a bir çivi çakmak istiyorsa onun rengine bakmadan koşulsuz destek veririz. Sermayenin rengi ideolojisi olmaz. Asıl olan Yozgat insanın kalkınması, güçlenmesi hayat standardının yukarıya çıkmasını sağlamaktır. Biz bunun için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız” diye konuştu.

Yozgat’ın en önemli iki projesinden birinin havaalanı diğerinin ise şuanda inşaatı devam eden hızlı tren olduğunu aktaran Milletvekili Başer, “Hızlı tren projesinin inşaatı hızla devam etmekte.. Havaalanı konusunda ise çalışmalar sürmektedir. Yozgat’ta yatırımların aksamadan devam etmektedir” diye konuştu.

HALKIN TALEPLERİNİ KARŞILAMA GAYRETİNDEYİZ

Milletvekili Başer, Yozgat’ın genel durumuna ilişkin toplantılar yaptıklarını belirtti. Milletvekili Başer, Yozgat’ın gelişim ve kalkınmasında ortaya çıkan sorunların değerlendirilmesi ve çözümü için gerekli adımları attıklarını bildirdi.

AK Parti ile bütün ülkenin geliştiğini, bununla birlikte Yozgat’ın da geliştiğini ifade eden Milletvekili Başer, “AK Parti iktidarı döneminde Yozgat’a yapılan hizmetler katlayarak artmıştır. Başta sağlık, milli eğitim, ulaşımda çok büyük gelişmeler yaşanmıştır, ve halen çok sayıda yatırımlar devam etmektedir. Bu yatırım ve hizmetlerin yakın takipçisiyiz. Hızla tamamlanarak hizmete girmesi, halkımızın istifade etmesi için gayret gösteriyoruz’ açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler