Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer paylaştı! Açılacağı tarih belli oldu

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer paylaştı! Açılacağı tarih belli oldu

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, kısa bir süre önce yapımına başlanılan Yerköy Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

A+A-

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, kısa bir süre önce yapımına başlanılan Yerköy Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başer, yapım inşaatı devam eden hastanenin 2022 yılına kadar tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

Meclisten arta kalan zamanlarını Yozgat Merkez, İlçe ve beldelerde esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunarak değerlendiren Milletvekili Başer, vatandaşların istek ve talepleri yerinde dinleyerek çözümü konusunda çalışma yürütüyor. Merkez ve ilçelerde yapımı devam eden yatırımları da yerinde inceleyen Başer, bu yatırımların biran önce tamamlanması noktasında takibini yapıyor.

Milletvekili Başer’e Yerköy Devlet Hastanesi inşaatı incelemelerinde AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli,  İl Genel Meclis Üyesi Aziz Başak ve bazı partililer de eşlik etti.

İncelemeler sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başer, Yozgat’ın sağlık alanında ilçeleri ile birlikte önemli değişim ve gelişim yaşadığını ifade etti.

Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Şehir Hastane’sinin sadece Yozgat’a değil bölgesine de sağlık hizmeti sunduğunu söyleyen Başer, “Adeta beş yıldızlı modern hastanemizde vatandaşlarımız rahat ve huzurlu bir şekilde tedavilerini yaptırarak ayrılıyor.  Geçmişte yaşanılan sıkıntıları belki yeni nesil gençliğimiz bilemez ama; o günlerde; ilaç kuyruğu çilesi, hastanelerde rehin alınmalardan tutunda büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Şimdiler de hamd olsun. Hastanelerimiz de istediğimiz doktora muayenemizi oluyor ve istediğimiz ilaçları alabiliyoruz. Eskiden hasta taşıyacak ambulans bulamazken, günümüzde acil durum gerektiren ağır hastalarımız hava ambulansı ile sevki yapılıyor. İnşallah sağlık alanında olduğu gibi, tarım ve hayvancılıkta ve diğer alanlarda da Yozgat’mız yakın bir gelecekte önemli bir konuma gelecek.”diye konuştu.

Başer, Yerköy Devlet Hastanesinin 2022 yılına kadar tamamlanarak hizmete açılacağını ifade etti.

Yerköy’de hastane inşaatı incelemelerinin ardından 400 yataklı Yüksek Öğrenim Yurdu’nu da inceleyen Başer, “İlçemize kazandırdığımız yine güzel ve büyük bir hizmet olan 400 yataklı öğrenci yurdu binamızın da her türlü sosyal donatıları mevcut ve öğrencilerimize hizmet vermeye hazır. İşte bu gibi yatırımlarda gösteriyor AK Parti hizmetin adıdır. Muhalefet temsilcileri bu hizmetleri, yatırımları görmezden gelse de AK Parti icraatları ile konuşmaya konuşulmaya devam edecektir.”diye konuştu.