Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada9 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

A+A-

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet’te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halk kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. “dedi.

Milletvekili Başer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetin 98. yılını millet olarak sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Devlet yönetimi, sınıfların, kişilerin ailelerin, bir zümrenin eline bırakılamaz. Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Devlet halkın devletidir, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesi, Devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde Türkiye Cumhuriyeti; uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamış, “yurtta ve dünyada barış” düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilmiştir. Cumhuriyetin bugün bizleri ulaştırdığı seviye, hepimize heyecan ve ümit vermeli, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemelidir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım.Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Etiketler :