Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer: Atatürk bir siyasi partinin değil, tüm milletin önderidir

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer: Atatürk bir siyasi partinin değil, tüm milletin önderidir

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir grubun, bir siyasi partinin bir seçkinler sınıfının değil Tüm milletin önderi olduğunu söyledi.

A+A-

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir grubun, bir siyasi partinin bir seçkinler sınıfının değil Tüm milletin önderi olduğunu söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağladığını belirterek, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açtığını söyledi.

Milletvekili Başer, şunları kaydetti: “83 yıl önce, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Barışın, dostluğun, kardeşliğin, insanlığın çok ciddi meselelerle karşı karşıya olduğu günümüz dünyasında, Gazi Mustafa Kemal’in eserinin değeri de her gün daha çok artıyor ve daha iyi anlaşılıyor. Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl değiştirileceğini, dönüştürüleceğini, nasıl çağdaş ve örnek cumhuriyet haline getirilebileceğini göstermiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında da saygıyla, şükranla, özlemle anıyoruz. Büyük ölülere matem gerekmez; fikirlerine sadakat gerekir’ düşüncesinden hareketle O’nun maddi varlığının aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine, dikkatlerimizi bir kez daha O’nun düşüncelerine yöneltmek için bir fırsat olarak görüyoruz. AK Parti olarak O’nun gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru, milletimizin her bir ferdine en ileri hayat standartlarını sağlamak için büyük bir seferberlik içindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasi ve toplumsal tartışmanın üzerinde tuttuk tutmaya da devam edeceğiz.”

İSTİSMARCILARA İZİN VERMEMELİYİZ

“Atatürk’ü sahiplenmiş gözükerek onun düşüncelerini çarpıtmaya çalışanlara, kendi düşüncelerini Atatürkçülük adı altında dokunulmaz kılmaya çalışan istismarcılara izin vermemeliyiz.”diyen Başer, “ Bu gibi samimiyetsiz aydınların milletin inanç ve değerlerine saldırmak için Atatürk’ü istismar etmelerine izin vermedik, vermeyeceğiz. Önünde aydınlık bir gelecek uzanan Türk milleti, geçmişten gelen ortak duygularını, birlik ve beraberliğini, en önemli değeri olan Cumhuriyet’i ileriye taşımaya kararlıdır. Bu duygu ve düşüncelerle demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”diye konuştu.

Yeniufuk