Ak Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Gökhan: 28 Şubat zulmün yıldönümüdür

Ak Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Gökhan: 28 Şubat zulmün yıldönümüdür

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, 28 Şubat 1997 postmodern darbesinin 25’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

A+A-

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Gökhan, 28 Şubat 1997 postmodern darbesinin 25’nci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Bugün ülkemizde yaşayan Müslümanlara yapılan zulümlerden sadece biri olan başörtülü kızların üniversitelere alınmadığı günün yıl dönümüdür” dedi.

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, mesajında 28 Şubat 1997 postmodern darbenin üzerinden 25 yılın geçtiğini belirterek, “Bugün o günleri görmek için 1997 yılında Milli Güvenlik Kararlarının alındığı toplantının gündemine bakmak yeterli olacaktır. O günlerde toplantının bir numaralı gündemi Türkiye genelinde cami, vakıf, dernek ve tarikatların irticai faaliyetinin takibi, irticai faaliyet gösteren personelin ordudan ihracı, yani Allah’ın emrini yerine getiren namaz kılan personelin ihracı, Kuran kurslarına 8 yıllık eğitimini bitirmeyen çocukların alınmayacak olması yani çocukların Kuran’dan ve İslam’dan uzak tutulması, İmam hatiplerde dahi olmak üzere bütün okullarda başörtüsü yasağının uygulanması yani İslami nefretlerinin yasal boyuta taşınması, kamu kurumlarında ve TSK’da başörtüsü yasağı uygulanması hatta başörtülü ziyaretçi bile alınmaması ve Sincan’da İsrail’i kötüleyen ve Filistin halkını savunan tiyatroyu yapanlar yargılanacak gibi kararlar alınırdı. Unutulmamalıdır ki bugün ülkemizde yaşayan Müslümanlara yapılan zulümlerden sadece biri olan başörtülü kızların üniversitelere alınmadığı günün yıl dönümüdür” dedi. 

Yeniufuk