Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Taşdemir: Tüm kalbimizle inanıyoruz

Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Taşdemir: Tüm kalbimizle inanıyoruz

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı Yaşar Taşdemir, demokrasinin sandıkta başlayıp sandıkta tecelli edeceğini söyledi. Taşdemir, yaptığı açıklamada 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değindi.

A+A-

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı Yaşar Taşdemir, demokrasinin sandıkta başlayıp sandıkta tecelli edeceğini söyledi. Taşdemir, yaptığı açıklamada 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değindi.

Başkan Taşdemir, “Bu seçim dönemi, maalesef büyük bir coşku ve heyecanın yaşandığı diğer seçim dönemleri gibi olamadı. Tüm ülkemizi, devletimizin tüm imkânlarını ve hükümetimizin tüm gücünü büyük bir yardım ve dayanışma seferberliğine yönlendirdik. Hamdolsun, vatandaşlarımıza “devletimiz burada, yanımızda” dedirtebilmenin, onlara güvence olabilmenin, gözlerini yaşlı, gönüllerini kırık bırakmamanın uğraşını verdik. Ancak bugünlerde fark ediyoruz ki birileri seçim çalışmalarına ya da onların adlandırmasıyla devrim mücadelelerine daha depremzedelere yardım çalışmasının görüntüsü altında başlamışlar. Biz o zamanlar sosyal medya üzerinde birkaç kendini bilmezin ve onlara uyanların halkı yanlış bilgilendirme çalışması yaptığını, iftiralar atarak bu milli seferberliğe ket vurmak istediklerini düşünürken, bu durum aslında birilerinin seçim yatırımıymış. Beklediklerini bulamamaları da kendilerini isyan ettirmiş.

Seçim süreci yaklaşırken muhalefet, sadece depremzedeler üzerinden algı oluşturmaya çalışmakla kalmamış, terör örgütü destekçilerine de “Sana Söz” diyerek liderlerini cezaevinden çıkarma ve onlarla ittifak vaatleri vermeye başlamıştır. Yani sadece depremzedelerin boynunu bükük bırakmamışlar, şehit yakınlarını da hüzne boğmuşlardır. Öyle ya hangi şehit yakınının gönlü, “Aponun heykelini dikeceğiz, heykelini” diyen bir alçak terörist destekçisinin siyasette olmasından rahat olabilir.”dedi.

“İttifaklarının adı milletti ama seçim kampanyalarında vatandaşa vadettikleri yenilikleri açıklamaktan çok cumhur ittifakına hakaret ve iftiralarını görebildik.”diyen Taşdemir, “ Kendi pis terör destekçilerini meşrulaştırabilmek için, sadece Türkiye’de değil Avrupa da Hizbullah ile bir bağlantılarının olmadığını kanıtlamalarına rağmen Hüdapar’a ve Cumhur ittifakına terör kartı üzerinden saldırmaya başladılar. Sosyal medya üzerinden kesilip montajlanmış birkaç video ile kendi pisliklerini başkalarının üzerine de atmaya çalıştılar. Oysa kendi ittifaklarının başkan adayı Kılıçdaroğlu, YPG için “ülkelerini koruyan bir yapılanma” dememiş miydi? İttifaklarının ortağı İYİ parti milletvekili Lütfü Türkkan Bingöl’de kolunun altında boynunu sıktığı şehit yakını ağabeyimizin, terör saldırısında parçalanmış kız kardeşinin namusuna küfür etmemiş miydi? Meral Hanım bundan özür diledi mi bugün AK Partiye terör iftirası etmeden önce? Tabi ki hayır.

İttifak ortakları Meral Akşener’in deyimiyle bu “kumar masasının” ülkeye ne vadettiği açık değil midir? Rakiplerine kaset kumpası düzenlemesi sonucu arkandayız derken, Millet ittifakına destek vermesini istemeleri, aylarca üzerinde baskı kurmalarının nedenini ortaya koymuştur. Kendisi kasetle gelen bir siyasi parti başkandan başka bir şey beklenebilir miydi? Bunlar hizmetin değil zilletin taraftarıdır. Bunda artık kararsızlığa düşecek bir yan kalmamıştır.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde göstereceğimiz tepki sadece bu kirli ilişki ve hamlelere yönelik değildir. Bu tepki ülkemizin geleceği içindir. Deprem mağduru vatandaşlarımızı, şehit yakınlarını, savunma sanayisi başta olmak üzere ülkemizin değişen çehresini korumak içindir. İkinci tur seçimlerine ilk turda yarım kalan işimizi tamamlamak için gideceğiz ki ülkemizin bu şer odaklarının eline geçmesine engel olarak, güvenimizi kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimizi gösterebilelim.

Mecliste, halkın teveccühüne mazhar olmayarak giren tüm ittifak ortaklarına karşı sistemimizi koruyabilmek için 28 Mayıs seçimleri hayati bir önem taşımaktadır. Zillet ittifakının başkanlarının da ifadesiyle başkanlığı kurtarabilmeleri onlar için olağanüstü önemlidir. Başkanlık makamını ele geçirmeleri halinde kendilerine göre sistemi dengeleyecek fakat aslında yıkımına zemin hazırlayacaklardır. Zira millet ittifakının esas amacı, ülkemizde istikrar ve güveni inşa eden, tüm yatırım ve hizmetlerin alabildiğine hızlandıran başkanlık sistemini ortadan kaldırmaktır. İkinci tur seçimlere gereken ilgiyi göstermenin, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmak olduğu tüm milletimiz tarafından bilinmektedir. Bunun gereğinin yapılacağına tüm kalbimizle inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.