AK Parti Yozgat İl Başkanlığı’nda gözler 24 Mart’a çevrildi

AK Parti Yozgat İl Başkanlığı’nda gözler 24 Mart’a çevrildi

AK Parti’de 24 Mart’ta yapılacak 7’inci olağan kongre öncesinde hazırlıklar devam ediyor. AK Parti, Yozgat’ta 24 Mart’ta gerçekleştirilecek 7’inci büyük olağan kongre öncesinde geniş kapsamlı istişare toplantısı düzenledi.

A+A-

AK Parti’de 24 Mart’ta yapılacak 7’inci olağan kongre öncesinde hazırlıklar devam ediyor. AK Parti, Yozgat’ta 24 Mart’ta gerçekleştirilecek 7’inci büyük olağan kongre öncesinde geniş kapsamlı istişare toplantısı düzenledi.

AK Parti’de 24 Mart’ta yapılacak 7’inci olağan kongre öncesinde hazırlıklar devam ediyor. Büyük kongre öncesinde il teşkilatlarında istişare toplantıları gerçekleştirildi.

AK Parti Yozgat İl Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın başkanlığında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

19032021-6054ad4d0cc46-default.png

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, millete hizmet noktasında AK Parti’nin bütün kademeleriyle uyum içinde çalıştığına dikkat çekti.

AK Parti Genel Merkez 7.Olağan Büyük Kongresi’nin de görüşüldüğü toplantıyla ilgili konuşan Başkan Başer, “İl Koordinatörümüz Oğuzhan Kaya ve Belediye Başkanımız Celal Köse’nin katılımıyla yönetim kurulu, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanlarımızla bir araya geldik. 24 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek 7. Olağan Büyük Kongre’miz başta olmak üzere şehrimiz ve ülkemizle ilgili gündem konularını konuştuk. AK Parti çok büyük bir aile. Bu ailenin birlikte, uyum içinde olması milletimize hizmet noktasında gücümüzü artırıyor” dedi.

Öte yandan AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi "Güven ve İstikrar" teması ile yapılacak. AK Parti'de "inandığın yolda yürü" sloganıyla 2019 yılı aralık ayında başlatılan, salgın tedbirleri nedeniyle bir süre kesintiye uğrayan süreç, 24 Mart'taki büyük kongre ile tamamlanacak.

PANDEMİ SÜRECİ UZATTI

AK Parti'de 7. Olağan Kongre süreci "İnandığın yolda yürü" sloganıyla Aralık 2019'da başladı. 2020 yılında il ve ilçe kongrelerini tamamlamayı ve büyük kongre sürecini başlatmayı hedefleyen AK Parti'nin planlarını, 2020 Ocak ayında tüm dünyada, Mart ayında ise Türkiye'de etkili olmaya başlayan koronavirüs salgını olumsuz etkiledi. Bilim Kurulu kararları ve vaka sayılarındaki seyir dikkate alınarak kongreler bir süre ertelendi. Vaka sayılarının azalmasının ardından Ağustos ayında maske ve mesafe kurallarına uyularak kongrelere yeniden başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 12 il kongresine yüz yüze, diğer il kongrelerine ise canlı bağlantıyla katıldı. 81 ilde kongre sürecini tamamlayan AK Parti'de il teşkilatlarında yüzde 70'in üzerinde bayrak değişimi yaşandı.