Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer: Alçaklığın sınırını mı denemeye çalışıyorsunuz?

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer: Alçaklığın sınırını mı denemeye çalışıyorsunuz?

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, beraberinde İl Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Taşdemir ve partili üyelerle birlikte Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğine ziyaret etti.

A+A-

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, beraberinde İl Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Taşdemir ve partili üyelerle birlikte Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğine ziyaret etti.

İl Başkanı Yusuf Başer, burada yaptığı açıklamada; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl’de esnaf ziyareti sırasında şehit yakınına küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan’ı kınadı.

Başkan Başer, “Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı olarak üzüntümüzü beyan etmek için Yozgat Gaziler ve Şehitler Derneğini ziyaret ediyoruz. Tahir Gümren isimli şehit yakınımız, 1997 yılında, 17 yaşındaki kardeşini Bingöl’de PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada havan topu ile şehit edilmiştir. Abisi Tahir Gürmen şehit olan kardeşinin günlerce ayaklarını aramış. Şimdi kalkmış hadsizin biri ayakları öpülesi birinin en kutsallarına küfredebiliyor. Kim olursanız olun, hangi görevi yaparsanız yapın konu şehit yakını ve gazilerimiz olunca haddinizi bileceksiniz. Onlara yüzünüzü ekşitemezsiniz. Saygısızlık yapamazsınız. Varlığınızı onlara borçlusunuz. Edepsizlik aklınıza bile gelmesin. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz öyle önüne gelen hadsizin ayar vereceği, haklarında ulu orta konuşacağı kişiler değillerdir.”dedi.

ŞEHİT YAKINLARIMIZ VE GAZİLERİMİZ SAYGIYLA ANILIP HÜRMET GÖRECEKLERDİR

“Milleti ve devleti için hayatlarını ortaya koyan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz, bu dünya var olduğu müddetçe saygıyla anılıp hürmet göreceklerdir.” diyen İl Başkanı Başer, “Onlara dil uzatan, burun büken, hafife alıcı tavırlar sergileyenler ise en hafif tabirle insanlığını kaybetmiş mankurtlardır. Bizler, şehitlerimizin aziz hatıralarına, yakınlarına ve gazilerimize saygı ve hürmet beklerken haddini bilmez, insanlıktan çıkmış, bu milletin ve toprağın en ufak bir özelliğini bünyesinde barındırmayan bazı mankurtlar utanmadan sıkılmadan bu ülke için varlığını ortaya koymuş değerlerimize ağza alınmayacak küfürler edebiliyor. Siz mankurtlar; Bu haddi, bu hakkı nereden buluyorsunuz? Bu cesareti nereden alıyorsunuz? Dayandığınız yer neresi? Alçaklığın sınırını mı denemeye çalışıyorsunuz? Utanmazlık perdesini mi yırttınız? Dünyanın hiçbir ülkesinde milleti ve ülkesi için varlığını ortaya koymuş insanlara ve onların yakınlarına karşı hadsiz ve alçakça tavır sergilenemez ve söz söylenemez. Yaptığı affedilmez hata için şehit yakınından, ailesinden, milletten özür dilemesi ve utanması gerekirken bir de kalkmış şehit yakınını provokatörlük yapmakla suçluyor. Küfürden sonra yaptığı açıklamadan anlaşıldığı üzere, Lütfü Türkkan hâlâ mecliste kalmaya, vekillik yapmaya, siyasette olmaya devam etme niyetinde. Kendisi gereken adımı atmayacağına göre, iş şahsın partisi İyi Parti’nin yönetimine düşüyor. Kurulduğu günden beri vatan millet hassasiyeti taşıdıklarını, milliyetçi ve mukaddesatçı bir müktesebattan geldiklerini, şehit ve gaziler konusunda tavizsiz olduklarını belirten partinin yönetiminden beklenen Lütfü Türkkan’a gereken cevabın verilmesidir. Yok biz bunu taşırız diyorlarsa diyecek bir şey yok demektir. Hayrını görsünler. HDP ile yürütülen iş birliği sürecinde belki lazım olabilir.”ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

İlgili Haberler