Ak Parti Yozgat Gençlik Kollarından Joe Biden'a tepki

Ak Parti Yozgat Gençlik Kollarından Joe Biden'a tepki

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı Yaşar Taşdemir, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarını Ermeni soykırımı olarak nitelemesine tepki gösterdi.

A+A-

Tarih boyunca Osmanlı Devleti her zaman hoşgörü ve emperyalizmin karşısında mazlumun yanında olduğunu belirten Taşdemir,” Onurlu, şerefli bir duruş sergilemiş olan ecdadımız hiçbir zaman ezen olmamıştır. A.B.D tarihine baktığımızda ise kan ve göz yaşı geçmişten günümüze devam etmektedir.

1776 yılında kurulan bir devletin 228 yıllık savaş tarihinin olması durumu gözler önüne sermektedir. Kızılderelilerden başlayan soykırımlar halen devam etmektedir.’1915 Olaylarına dair yaşanan tarihi olayların araştırılması, arşivlerin açılması konusunda ülkemiz her türlü hazırdır ve üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. 1915 Olaylarında ülkemiz savunma hakkını kullanmıştır.

Milletimiz zulme ve katliama maruz kalmıştır. Planlı bir şekilde milletimize yapılan katliamlar mevcuttur. Bizim durumumuz açıktır ve belgelidir. ‘Uluslararası arenada yürütülen karalama ve soykırım iddialarını şiddetle kınıyoruz ve reddediyoruz’ Hiçbir şekilde aslı yoktur ve bizim tarafımızca yok hükmündedir” dedi.