Ak Parti Kadın Kolları eğitim seferberliği başlattı

Ak Parti Kadın Kolları eğitim seferberliği başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca başlatılan "Nerede Kalmıştık..." Eğitim Seferberliği Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.

A+A-

AK Parti Kadın Kolları tarafından ortaöğretim sonrasında eğitime devam edemeyen ya da lise eğitimini yarıda bırakan kadınlar için eğitimlerini devam ettirebilmeleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde AK Parti Kadın Kolları tarafından başlatılan “Nerede Kalmıştık” eğitim seferberliği başlıyor.

Nerede Kalmıştık projesinin Yozgat koordinesi için Emine Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in eşi Ayşe Başer, AK Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Arife Uslu Aygül katıldı.

1-063.jpg

AK Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, kadınların eğitim hayatının devamlılığı için başlatılan Nerede Kalmıştık Projesi’nin kadınların iş hayatında varlığının güçlendirilmesi için açılacak olan Olgunlaşma Enstitülerinin ilk basamağı olduğunu belirtti.

Ünal, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde başlatılan Nerede Kalmıştık Projesi ile kadınların eğitim hayatından iş hayatına her alanda güçlü olması, eğitimden aldığı güçle güçlü nesiller yetiştirilmesini hedefliyoruz. Çeşitli sebeplerle eğitimine devam edemeyen tüm kadınlarımızın bu proje ile eğitim hayatını devam ettirmesi için kadınlarımızın her zaman yanındayız“ dedi.
Programda, projenin infografikle hazırlanan tanıtım filmi ile başarı hikâyelerinin yer aldığı kısa film gösterildi.

Yozgat Hakimiyet