Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Yozgat'a personel alacak

Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Yozgat'a personel alacak

Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alacak.

A+A-

Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alacak. Büro personeli, mühendis ve şoför olmak üzere çeşitli branşlarda sözleşmeli personel alımı yapılacak. Ülke genelinde binlerce kişiye iş istihdamı sağlanacak, Yozgat’a da çeşitli branşlarda personel alımı gerçekleştirilecek.

Ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına iş müjdesi geldi. Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda; AFAD’ın taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere; giriş (uygulama ve sözlü) sınavıyla personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuruda bulunanlardan, 2020 yılı KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

Bu doğrultuda AFAD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans, Lise ve Lisans mezunu adaylar içinden bin 749 personel alınacak.

AFAD’a sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci 18 Kasım 2021’de başlayacak. Adaylar en geç 27 Kasım 2021’e kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor. Başvurular e-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Boğazlıyan Çağlayan