Soner Tumgan

Soner Tumgan

Adım Adım 2023 Köyüm Benim Sohbet Toplantıları

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi  tarafından organize edilen ‘Adım Adım 2023 Köyüm Benim Sohbet Toplantıları’ programları ilimiz Yozgat’ta  da başladı.

Bu kapsamda MHP Yozgat Milletvekili  Sayın Ethem Sedef liderliğinde, MYK Üyeleri, parti teşkilat mensuplarıyla yoğun bir program gerçekleştiren MHP’li heyetin ilk durağı Yerköy Sekili Köyü olmuştu.

Sonraki günlerde  Saray, Salmanfakılı, Hamzalı ve Çöplüçiftliği köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen MHP heyeti, Sorgun’da Sarıhamzalı, Gedikhasanlı, Sarıkaya’da Baraklı ve Yukarısarıkaya köylerinde hem vatandaşı dinledi hem de MHP’nin 2023 hedeflerine giden yolda yol haritasını anlattı.

Siyaset her seçim zamanı köyleri dolaşır. Bu bir ritüeldir.

Seçim öncesi bu gezi seçim gezilerinden biraz daha farklı gözüküyor.

Zira bu ziyaretler seçim zamanı yinelenecektir. Seçimde seçime kapımıza geliyorsunuz durumu burada tersine dönmüş, seçim öncesi ziyaretler köy halkında memnuniyetle karşılanmıştır. Umarım bu ziyaretler köyün siyasi görüşüne göre değil ayırt etmeksizin tüm köylerimiz için gerçekleşir.

Bu konuda zaten meclis üyesi Sayın Ümit Şahbaz’ın yıllardır süre gelen bir ağırlığı var. Buna ek olarak başta ilin vekili olmak üzere diğer teşkilat mensuplarının köylüye dokunmasının mutlaka bir karşılığı olacaktır.

Ziyadesiyle iyi düşünülmüş bir hareket.

Lakin oldukça da zor olacak.

Bildiğim kadarıyla Yozgat’a bağlı 96 köy varken il genelindeki bu sayı 500’leri geçmekte.

Bu kadar yol, bu kadar köy ve bir o kadar sorun…

Sorunları talepleri yerinde dinlemek, olası çözümler üretmek adına bu ziyaretler mutlaka bir sonuç elde edilecektir.

Her şeyden önemlisi köy halkının ayağına gitmenin, köy halkının  gözünde kendisine değer verdiğinin bir göstergesidir.

Köy halkı bundan oldukça memnun olacaktır.

Hem dert dinlemek hem de Milliyetçi Hareketin 2023 hedeflerinin köy halkına anlatmak yerinde siyasetin nasıl bir etkisi olacağını da tecrübe etmiş olunacak.

Umarım bu gezilerin sonucunda hazırlanacak bir rapor Yozgat köylerinin sorun haritasını çıkararak çözüm üretilmeye çalışılır. Bu sayede bir taşla iki kuş vurmuş olunur.

Önceki ve Sonraki Yazılar