Adaylığını açıklayan Alparslan Demir'den önemli açıklamalar

Adaylığını açıklayan Alparslan Demir'den önemli açıklamalar

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Yozgat İl Temsilciliği’nin Cumartesi Günü yapılacak seçimler öncesinde adaylığını açıklayan Alpaslan Demir önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Yozgat İl Temsilciliği’nin Cumartesi Günü yapılacak seçimler öncesinde adaylığını açıklayan Alpaslan Demir önemli açıklamalarda bulundu.

Demir yaptığı açıklamada; “ Futbol il temsilcisi İllerdeki futbol faaliyetlerini, Türkiye birinciliğine varan müsabakaların illerinde düzenlenen faaliyetlerini organize etmek, futbol tertip komitelerine başkanlık etmek, illerinde futbolla ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla uyumlu çalışmak üzere federasyona karşı sorumlu olarak görev yapan kişidir. Futbol il tertip komitelerine başkanlık etmek futbol federasyonunca çıkartılan talimat, genelge ve emirleri, futbolla ilgili yenilik veya değişiklikleri kulüplere ve kuruluşlara zamanında duyurmak, takip ve kontrolünü yapmak. Futbol müsabakalarını tertip ve tanzim etmek üzere her sezon başında kulüpler tarafından tertip komitelerine seçilecek üyelerin tespiti için belirlenecek tarihte kulüp yöneticilerini veya temsilcilerini toplantıya çağrılmasını sağlamak. Tertip komitelerini haftanın belirli günlerinde veya gerektiğinde olağanüstü toplantıya çağırmak. Saha komiserleri derneği şubesi ile işbirliği yaparak, aday saha komiserleri listesi iye sezon başında görev yapacak saha komiserlerinin listesini Futbol Federasyonunun ilgili bölge müdürlüğüne göndermek. İlinde düzenlenen müsabakalarda görev verilecek saha komiserlerinin atamasını saha komiserleri derneği şubesi ile birlikte yapmak. İlinde düzenlenen amatör futbol müsabakalarında görev verilecek federasyon temsilcilerinin atanması ASKF ile birlikte yapmak.

Federasyonca düzenlenen kurs, seminer ve toplantılara çağrıldığında katılmak. İlinde teknik çalıştırıcı, masör ve hakem gereksinimi olduğunda Federasyonun ilgili birimlerine iletmek. İlindeki futbol organizasyonunu tertip komiteleri ile birlikte başarıyla yürütülmesini sağlamak. Futbol kulüpleri arasında çıkacak anlaşmazlıkları çözüme bağlamak ve yerel liglerle ilgili tüm kayıtları tutmak. Amatör futbol liglerinde müsabaka sonrası futbolcu, antrenör ve yöneticilerin birbirlerine, hakemlere ve teşkilat mensuplarına karşı işledikleri fiili tecavüz ve diğer olayların gerçekleşmesi halinde bu disiplin suçunu işleyenler hakkında idari tedbir koymak.

Federasyonca ilinde düzenlenen Türkiye Birinciliklerine varan müsabakaların organizasyonlarını yapmak. İlinde yeni tescil edilecek futbol kulüplerinin uygunluğuna diğer ilgililerle birlikte onay vermek. Futbol federasyonunun kendi organizasyonları dışında ilinde düzenlenen okullar, engelliler, futbol okulları v.b. diğer özel futbol müsabaka organizasyonlarına TFF’nin izniyle onay vermek”

Etiketler :