Adalet Bakanı Bozdağ: Yozgat için hayalleri gerçeğe biz dönüştürdük

Adalet Bakanı Bozdağ: Yozgat için hayalleri gerçeğe biz dönüştürdük

Yozgatlının gururu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ülke ve Yozgat gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Yakın siyasi tarihimize damga vuran, Yozgat’a yapılan önemli yatırımların mimarı, AK Parti’nin kapatılma davası ve 15 Temmuz sürecinde gövdesini taşın altına koyarak devletine ve davasına sahip çıkan Adalet Bakanı hemşehrimiz Bekir Bozdağ önemli Yozgat Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakan ıBozdağ, Yozgat yerel basınından her zaman istifade etme gayretinde olduklarını kaydetti. Bakan Bozdağ, yerel basını da takip ettiklerine değindi.

YOZGAT’A HİZMET ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

Yozgat Hakimiyet samimi açıklamalarda bulunan Bakan Bozdağ: “2002 yılından itibaren Yozgat’ın dört bir yanını yatırımlarla donattık. Yozgat ve Yozgatlının daha önceleri hayal dahi edemediği tüm yatırımları bir bir şehrimize kazandırdık. Bundan sonrada el birliği ile Yozgat’ımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Yozgat her şeyin en iyisine, en güzeline layık” dedi.

HER KÖŞEDE BİR ESERİMİZ VAR

Yozgat ilkleri AK Parti iktidarı döneminde yaşadığının altını çizen Bakan Bozdağ: “Bozok Üniversitesi, Şehir Hastanesi, Adalet Eğitim Merkezi, Diyanet Eğitim Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Yeni Cezaevi, TOKİ, Cemil Çiçek Barajı, Adliye ve Emniyet Sarayı, Valilik, kentsel dönüşüm projeleri, alt yapı ve üst yapı yatırımları bunun en güzel örnekleri arasında. Tabi Merkezi güçlendirirken ilçelerimize de benzer yatırımları yaparak Yozgat’ı topyekun kalkındırıyoruz. AK Parti’mizin Yozgat’ın en başından en sonuna, merkezinden ilçesine, beldesinden köyüne kadar her noktada bir eseri var. Bundan gururluyuz” şeklinde konuştu.

YOZGAT’A VERİLEN DEĞER

Bakan Bozdağ, yapılan yatırım ve hizmetlerin Yozgat’a verdiği değerin somut bir göstergesi olduğunu belirterek, “Her alanda hizmetlerimizi de daha ileri götürme konusunda gayret ve çaba gösteriyoruz. Yozgat bizim için son derece önemli, hepimizin evi, hepimizin yuvası. Onun için Yozgat’ın her açıdan güçlü olması, bizim temel hedefimiz. Ankara’da yapılan işlerden Yozgat’ın hak ettiğini alması ve zamanında alması ve bunu vatandaşına yansıtması bizim birinci önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.

İLK ŞEHİR HASTANESİ YOZGAT’TA

Bakan Bozdağ, ilk şehir hastanesinin Yozgat’ta yapılmış olmasının önemli olduğuna vurgu yaparak, sağlıktaki büyük dönüşümün Yozgat’ta başlatıldığının altını çizdi.

Bakan Bozdağ, şehir hastanelerinin ilkinin Yozgat’ta hizmete girdiğini belirterek, hastanenin Yozgat’a, Yozgatlılara ve komşu illerden gelen vatandaşların her birerine çok kaliteli sağlık hizmeti sunduğunu ifade etti. Bakan Bozdağ, son sağlık teknolojilerinin Şehir hastanelerine aktarıldığını, bina yapıları ve sağlık hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için her şeyin gözetildiğini dile getirdi. Bakan Bozdağ, Türkiye’de ilk Şehir Hastanesi’nin Yozgat’ta hizmet verdiğini ve bu gururu Yozgatlıların yaşadığına dikkat çekti.

ULAŞIM AĞI GÜÇ KATACAK

Adalet Bakanı Bozdağ, Havaalanı ve Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ulaşım ağının Yozgat’a güç katacağını vurguladı.

Bakan Bozdağ, Yozgat’ın karadan, raydan ve havadan dünyaya bağlanacağına dikkat çekti.
Bakan Bozdağ, “Ulaşımda yaşanan devrimde Yozgat’ın önünü açacak. Yozgat’a her alanda yeni yatırımların gelmesine katkı sağlayacaktır. İnşallah Yozgat’tan Yüksek Hızlı Trenle Sivas’a, Kırıkkale’ye Ankara’ya, Konya, Eskişehir ve İstanbul’a o ana kadar da ağa dahil olacak diğer illerin tamamına ulaşma imkanı olacaktır” dedi.

Bakan Bozdağ, Yozgat’ta yapımı devam eden havaalanıyla ilgili şunları söyledi: ‘’İnşallah havaalanı bittiği zaman da İstanbul ve Avrupa üzerine bir uçuş yapılacak. Orası bize ulaşım bakımından bir fayda sağlayacak ama ondan da öte yatırımcıların şu anda çoğunun özel uçağı var, helikopter kiralama imkanı olan var, uçak kiralama imkanı olan var. Bunların hepsi mümkün. Bunlar Yozgat’a İstanbul’dan hemen bir saatte gelip bir saatte dönebilecekler. Bu, Yozgat’ı her yere yaklaştıracak her yeri de Yozgat’a yaklaştıracak.”

EĞİTİM ÜSSÜ

Bakan Bozdağ ‘’Hem Bozok Üniversitesi hem Adalet Eğitim Merkezi hem Diyanet Eğitim Merkezi hem de Polis Meslek Eğitim Merkezi esasında bu dördünün bir arada olduğu il, Ankara, İstanbul dışında yok. Hepsi bizde Allah’a şükür var. Buralar ileride Yozgat’a daha çok katkı sağlayacak. Zaman içerisinde kadrolar da çalışmalar da artıyor” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.