Adalet Bakanı Bozdağ: Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusu, gazilerimiz de güçlü ordusudur

Adalet Bakanı Bozdağ: Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusu, gazilerimiz de güçlü ordusudur

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusudur. Gazilerimiz bu milletin güçlü bir ordusudur. Zaten ordu millet olan Türk milleti, vatan ve millet ruhuyla terörle mücadelede kararlıdır” dedi.

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusudur. Gazilerimiz bu milletin güçlü bir ordusudur. Zaten ordu millet olan Türk milleti, vatan ve millet ruhuyla terörle mücadelede kararlıdır” dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Konya’da düzenlenen Gaziler Günü Programı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere rahmete kavuşan bütün gazileri saygı, minnet ve dua ile yad etti. Şehit ve gazilerin, vatanı Türk milletine emanet ettiğinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Bozdağ, “Bugün ayaklarımızın altında vatan toprağı diye bastığımız bir toprak, gölgesinde özgürce yaşadığımız bir bayrak, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz bir Türk milleti ve vatandaşı olmaktan gurur duyduğumuz bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti varsa önce şehitlerimiz, gazilerimiz ve onlara dua ve destek eden aziz milletimiz sayesindedir” dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ: Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusu, gazilerimiz de güçlü ordusudur

Bakan Bozdağ’ın konuşmasından bazı bölümler şu şekilde:

ANADOLU İNŞALLAH KIYAMETE KADAR TÜRK YURDU HALİNE GELDİ

Eğer bir ülkenin evlatları yeri geldiği zaman vatanı, milleti, devleti, bayrağı için cennete koşar gibi şahadete koşarsa, o milleti de o devleti de hiç kimse yıkamaz. Hamdolsun hem kurtuluş mücadelesini verirken, hem ondan sonraki yıllarda hem de terörle mücadele ederken 1071’de Malazgirt’te Anadolu’nun kapılarını açarken, İstanbul’u fethederken hep bu ruh bu milletin evlatları arasında oldu kapılar açıldığı fetihler yapıldı. Anadolu inşallah kıyamete kadar Türk yurdu haline geldi. Maalesef zaman zaman şehitlerimiz ve gazilerimiz üzerinden istismar yapan çevrelerde var. Bunu da görüyor. Bundan da fevkalade üzülüyoruz. Eğer bir ülkenin evlatları, vatanları, milletleri, devleti ve bayrakları için mücadele etmekten vazgeçerlerse şehit olmayı, gazi olmayı, gerektiğinde en büyük şeref, en büyük rütbe olarak görmekten vazgeçerlerse, o zaman ayakları altında basacak bir toprak, gölgesinde özgürce yaşayacağı bir bayrak, mensubu olmaktan onur duyacağı bir millet, vatandaşı olmaktan şeref duyacağı bir devleti olmaz.

Adalet Bakanı Bozdağ: Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusu, gazilerimiz de güçlü ordusudur

ALLAH DEVLETE VE MİLLETE ZEVAL VERMESİN

Allah kimseyi vatansız, milletsiz, devletsiz ve bayraksız etmesin. Bugün dünyanın dört bir yanında huzur, istikrar ve güven ortamını kaybetmiş nice ülkeler var. İşte yanı başımızda Suriye, yanı başımızda Irak, Libya öte yandan Afganistan, Ukrayna görüyorsunuz, huzur, istikrar, güven ve barış ortamı yok. Vatanını terk eden kaçmak zorunda kalan başkalarına sığınmak zorunda kalan milyonlarca masum insan. Onun için Türk milleti ağzından düşürmediği güzel bir dua yapar. Ben de o duayı burada bir kez daha tekrar etmek isterim. Allah devlete ve millete zeval vermesin. Allah bu devleti ve bu aziz milleti kıyamete kadar hür bir hakim ve bağımsız inşallah var etsin. Çünkü bizim şerefimiz milletimizin şerefinden, devletimizin şerefinden geliyor. O yüzden Türk milletinin vatana, millete, devlete, bayrağa, dine ve manevi değerlerine bağlılığını zedelemek isteyenler, zaman zaman şehitlerimize, zaman zaman gazilerimize, zaman zaman şehitlik ve gazilik ile ilgili inançlarımıza da dil uzatmaktan maalesef geri durmuyorlar. Biz biliyoruz ki şehitler ölmez, onlar Allah indinde diridirler.

TÜRK MİLLETİ BİR VE BERABER OLDUĞUNDA YENEMEYECEĞİ GÜÇ AŞAMAYACAĞI ENGEL YOKTUR

Şehitlerimiz bu milletin manevi ordusudur. Gazilerimiz bu milletin güçlü bir ordusudur. Zaten ordu millet olan Türk milleti, vatan ve millet ruhuyla hem terörle, hem de diğer Türk milletinin topraklarında varlığında gözü olanlarla mücadelede kararlıdır. Allah'ın izniyle bugüne kadar nasıl mücadele ettiysek bundan sonra da milletimizle beraber aynı ruhla mücadele edeceğiz. Kurtuluş Savaşı yıllarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında yek vücut olan Türk milleti 7 düveli ne yaptı? Anadolu'dan kovdu ve bağımsızlığını kazanan yeni bir anlayışla yeni bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurdu. Aradan geçen yaklaşık yüz yıl sonra bu sefer bir 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsü sırasında Türk milleti bu sefer Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyduğu arkasında yek vücut oldu, FETÖ’nün hem alacaklarına hem de onun yularını tutan ülke ve güçlere karşı büyük bir zafer kazandı. Hem darbecileri hem darbecilerin yularını elinde tutanları halk ezip geçti. Bunlar da gösteriyor ki, Türk milleti bir ve beraber olduğunda birlikte yürekleri attığında, birlikte aynı hedefe koştuğunu da yenemeyeceği güç aşamayacağı engel yoktur. İnşallah biz bu birlik ruhumuzu kıyameti kadar korumaya kararlıyız. Allah ömür verdikçe biz bizden sonra evlatlarımız, ondan sonra onların evlatları bu ruhla yoluna devam edecek.

BİZ GEÇMİŞTEN BUGÜNE TARİH YAZAN BİR MİLLETİN ASİL EVLATLARIYIZ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletimizin kurduğu son büyük devlettir, inşallah kıyamete kadar da ömrü var olacak. Ecdadına, atasına saygısı olmak, bu milletin evlatlarının ayrılmaz bir vasfıdır. Zaman zaman ecdadına karşı, atalarına karşı saygısız dil kullananlara siz aldırmayın. Hadi oradan deyip yolunuza devam edin. Çünkü biz biliyoruz ki binlerce yıllık akan tarih içerisinde Türk milleti, Selçuklu’dan Osmanlı'ya, Osmanlı'dan Cumhuriyete tevarüs eden büyük bir tarihin büyük bir mirasın sahibidir. Biz ağacın kovuğundan çıkmadık. Biz geçmişten bugüne akan bir tarihin tarih yazan bir milletin devlet kuran bir milletin asil evlatlarıyız. Zaman zaman başka milletlere öykünen, onları üstün gören zavallıları görebilirsiniz. Ama Türkiye'yi var eden güçlü kılan, bu kompleksli, hastalıklı zihniyetler değil, gerektiğinde cennete koşar gibi şahadete koşanlar, şahadete koşarken gazilik şerefiyle şereflenen sizin gibi kahraman gazilerimiz. Allah hepinizden razı olsun diyor. Milletimizdeki bu ruhu hiç kimse öldüremeyecektir. Ve bu ruh yaşadıkça da bu milleti ve bu devlete Allah'ın izniyle hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. O yüzden birliğimize, dirliğimize, huzurumuza, istikametimizi ve istikrarımıza sahip çıkmak, bu millete yapılacak en büyük vazifelerden biridir. Herkes kendince bunu yapmalıdır ve o zaman gazilerimize layık, şehitlerimize dair evlatlar ve torunlar oluruz. Rabbim bizlere de şehitlerimizin, gazilerimizin yolundan gitmeyi gerektiğinde bu vatan için cennete koşar gibi şahadete koşmayı, şahadet olmadığı, sizler gibi gazi şerefiyle şereflenmeyi nasip etsin. Tekrar bütün şehitlerimizi rahmetle giden gazilerimizi rahmet, minnet, dua ve saygıyla yad ediyorum.