Adalet Bakanı Bozdağ: Düzce’ye Adalet Kompleksi kazandıracağız

Adalet Bakanı Bozdağ: Düzce’ye Adalet Kompleksi kazandıracağız

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Düzcemize, adliyemizin bulunduğu yerde bir adalet kompleksi kazandıracağız, çalışmayı başlattık.” dedi.

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Düzcemize, adliyemizin bulunduğu yerde bir adalet kompleksi kazandıracağız, çalışmayı başlattık.” dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsılan Düzce’de adliye binasında inceleme yaptı. Ekiplerin tüm çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Bakan Bozdağ, adliye binasında büyük bir hasarın olmadığını kaydetti.

Bakan Bozdağ’ın konuşmasını şöyle sürdürdü:

TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM

“Düzcemizin Gölyaka ilçesi  olan Gölyaka, Düzce başta olmak üzere ülkemizin pek çok yerinde hissedilen deprem vesilesiyle Düzceli, Gölyakalı ve hisseden bütün vatandaşlarımıza ayrı ayrı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

En büyük tesellimiz herhangi bir can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Gönlümüz arzu ediyor ki; Türkiye’de hiçbir zaman böylesi deprem veya başkaca bir felaket olmamasıdır. Cenab-ı Allah’a da dua ediyoruz ki memleketimizde bir daha böylesi felaketler, depremler yaşanmasın. Tabii bir yandan bunu söylerken öte yandan da ülkemizde depremlerin bir gerçek olduğunu da unutmadan deprem karşısında konut stokumuzu alt yapı ve üst yapımızı deprem mevzuatına uygun teknik bir şekilde yapılması gerekenleri yapma hususunda büyük hassasiyet gösterdiğimizi buradan ayrıca ifade etmek isterim.

DEPREM MEVZUATINA UYGUN ALT VE ÜST YAPI OLUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye gerek kentsel dönüşüm, gerek diğer konut projeleriyle son 20 yıl içerisinde bu alanda önemli mesafeler katetti, bundan sonra da konut stokunu dönüştürme konusunda ve deprem mevzuatına uygun alt yapı ve üst yapı oluşturma konusunda çapalarını arttırarak devam ettirecektir.

YENİ DÖNEMDE ADALET HİZMETLERİ DAHA İYİ İMKANLARLA SUNULACAK

Bundan sonra hep beraber bu çalışmayı da takip edeceğiz. Yeni dönemde adalet hizmetlerinin daha iyi imkanlar içerisinde Düzce’mize sunulması için de büyük bir gayretin çabanın içerisinde olacağımızı buradan ifade etmek isterim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi Düzceli hemşerilerime ve depremi hisseden bütün vatandaşlarımıza ayrı ayrı iletiyorum. Rabim bir daha böylesi bir depremle milletimizi hiçbir yerde karşılaştırmasın diye temennide bulunuyorum.”

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.