92 yaşındaki Hacı Bekir Amca Yozgat'a umut verdi

92 yaşındaki Hacı Bekir Amca Yozgat'a umut verdi

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde 92 yaşındaki Hacı Bekir Çınar isimli vatandaş yakalandığı Kovid-19 hastalığını yenerek sağlığına kavuştu.

A+A-

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde 92 yaşındaki Hacı Bekir Çınar isimli vatandaş yakalandığı Kovid-19 hastalığını yenerek sağlığına kavuştu. Yaklaşık 20 gün önce Koronavirüs hastalığına yakalanan Hacı Bekir Çınar’ı oğulları tedavisi için Yerköy Devlet Hastanesine götürdü.

Yaşlı Çınar’a burada yapılan tedavisinde Kovid-19 tanısı kondu. Hastanede yapılan tedavisinin ardından süreci evinde tamamlayan Yaşlı Çınar, tekrar yapılan Kovid-19 testlerinin negatif çıkması ile koronavirüs hastalığını yendi.

asi-4.jpg

Kovid hastalığını hafif bir şekilde atlattığını söyleyen 92 yaşındaki yaşlı Çınar, “Allah devletimize zeval vermesin. Çocuklarım beni hastaneye götürdü. Burada serum taktılar daha sonra ilaçlarımı da alarak tedavime evimde devam ettim. Eşim Senem Çınar ve çocuklarımın sayesinde bu hastalığı yendim. Aşılarımı zaten olmuştum. Ayrıca aşı olmayan vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Ben 92 yaşındayım. Aşılarımı olduğum için belki bu hastalığı hafif atlattım. O yüzden herkes mutlaka aşısını olsun.”uyarısında bulundu.

Yeni Ufuk