3 yıldır neyi bekliyorlar! Sorumluları Yozgat’a hesap versin

3 yıldır neyi bekliyorlar! Sorumluları Yozgat’a hesap versin

Yozgat’ta faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinin önünde önceki gün gerçekleşen trafik kazasında bir vatandaşın hayatını kaybetmişti. Alışveriş merkezi önünde bulunan alt geçidin 3 yıldır açılmadığı ortaya çıktı.

A+A-

Yozgat’ta faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinin önünde önceki gün gerçekleşen trafik kazasında bir vatandaşın hayatını kaybetmişti. Alışveriş merkezi önünde bulunan alt geçidin 3 yıldır açılmadığı ortaya çıktı.

img-0689.jpg

Uluslararası yol üzerinde yer alan alt geçit ve yaya geçidi hem trafik yoğunluğu hem de yaya yoğunluğunun oluştuğu bölgede bulunan alt geçidin açılmaması hem kazaya hem de ölüme davetiye çıkarıyor.

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Önceki gün akşam saatlerinde Novada AVM önünde bir araç, karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara çarptı. Kaza da iki kişi ağır yaralanırken, bir kişi de hafif yaralandı.

Olay yerine gelen ambulansla Yozgat Şehir Hastanesine kaldırılan yaralılardan bir kişi hayatını kaybederken, biri ağır iki yaralının da tedavisi devam ediyor.  Kaza da hayatını kaybeden kadının oğlunun ise kazadan bir gün sonra nikâhı olduğu öğrenildi.

img-0682.jpg

BİR AYA KADAR AÇACAK

Karayolları 65. Şube şefliği tarafından yapımı süren alt geçidin kaba inşaatı tamamlandığı, 3 yıldır çeşitli nedenlerle açılamayan alt geçitte ışıklandırma çalışmaları sürüyor bilgisine ulaşıldı. Yaya ve trafik yoğunluğunun yaşandığı yolda Yetkililer, alt geçidin bir aya kadar açılacağını belirtiyor.

SU HATTI NEDENİYLE GECİKMİŞ

Yetkililer, Novada AVM önünde yer alan alt geçit inşaatı Yozgat Belediyesinin Arap Seyfi köyünden gelen su hattını taşıma işlemi nedeniyle geciktiği iddiasında bulundu.  Yetkililer, Belediyenin su hattını taşımasının alt geçidin tamamlanmasını geciktirdiği öne sürülüyor.

img-0681.jpg

KOMİSYON REDDETMİŞ

Öte yandan Karayolları 65. Şube Şefliği,  Novada AVM önünde yer alan yaya geçidinin açılmamasını İl Trafik Komisyonuna önerdiği, ancak bu öneri Yozgat Valiliği ve İl Trafik Komisyonu tarafından kabul görmediği, yaya geçidinin İl Trafik Komisyonunun kararı ile açıldığı ileri sürüldü.

img-0686.jpg

VATANDAŞ BİTİRİLMESİNİ İSTİYOR

Fatih Mahallesi sakinlerinden İhsan Katrancı, “Akşam kazaya şahit oldum. Uluslararası yol olan e-88 karayolu üzerindeki alt geçit inşaatı 3 yıldan bu tarafa devam ediyor. Ama bir türlü bitmiyor. Yozgat yetkililerinden özellikle bu alt geçidin biran önce bitirilmesini ve ölümlü kaza olmadan önce bitirilmesini istiyoruz. İnsan canı hiçbir şeye bedel değil. Yetkililerden biran önce alt geçit tamamlanarak yaya ve insan güvenliğinin biran önce sağlanmasını Yozgat halkı adına talep ediyorum.

Ben fatih Mahallesinde oturuyorum. Buradan her gün karşıdan karşıya geçiyorum. Öğrenciler, vatandaşlarımız bu yolu yoğun şekilde kullanıyor. Daha ağır bir kazaya sebep olmadan alt geçitin biran önce bitirilmesini talep ediyorum” dedi. 

Yozgat Çamlık

 

İlgili Haberler