2023 yılının son taksiti 30 Kasım'da sona erecek

2023 yılının son taksiti 30 Kasım'da sona erecek

Yılın sonuna yaklaşırken, mükellefler için önemli bir hatırlatma geldi. Belediyelere ödenmesi gereken Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2023 yılı ödemelerinin son taksiti, 30 Kasım'da sona eriyor.

A+A-

Yılın sonuna yaklaşırken, mükellefler için önemli bir hatırlatma geldi. Belediyelere ödenmesi gereken Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2023 yılı ödemelerinin son taksidi, 30 Kasım'da sona eriyor.

Bu vergiler, Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödeniyor. İkinci taksit için son gün ise 30 Kasım Perşembe günü mesai bitimine kadar.

Ödemeler, mükelleflerin TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile belediyenin hizmet binası içerisinde bulunan veznelere nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca, Türkiye genelindeki PTT şubelerinden de online sistem üzerinden mükellef sicil numarası ve TC kimlik numarası eklenerek ödeme yapılabiliyor. Belediyelerin e-belediyecilik uygulamaları üzerinden ise internet aracılığıyla kredi kartı veya banka kartı ile vergi ödemesi yapma imkanı bulunuyor.

Kredi kartı ile yapılan işlemlerde ise mükellefler, anlaşmalı bankalardan Ziraat Combo kredi kartlarına 6 taksit avantajından faydalanabilirken, diğer kredi kartlarıyla tek çekim yaparak herhangi bir vade farkı oluşmadan ödeme gerçekleştirebiliyor.

Vergi mükellefleri, bu önemli tarihi göz ardı etmeden ödemelerini yaparak cezai durumlarla karşılaşmamalarına özen göstermelidir. Unutulmamalıdır ki, vergi ödemeleri toplumun düzenli işleyişi için büyük önem taşımakta ve gerekli altyapı hizmetlerinin devamı için destek sağlamaktadır.

İlgili Haberler