2021-2022 eğitim öğretim yılında birçok kurs açmayı hedefliyorlar

2021-2022 eğitim öğretim yılında birçok kurs açmayı hedefliyorlar

Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında birçok kurs açmayı hedefliyor.

A+A-

Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında birçok kurs açmayı hedefliyor.
Açılması muhtemel kurslarla ilgili olarak açıklamada bulunan Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş “Bizde Çayıralan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ilçemizde daha çok istihdama yönelik kurslar açmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

“Okullar sadece bilgi akışının olduğu yerler değildir” diyen Altuntaş; “aynı zamanda sosyalleşme, paylaşma, dayanışma ikliminin olduğu yerlerdir. Çalıştığımız okullar ve kurumlar bizim yüz akımız olmalı, tüm kamuoyunun gözü üzerimizde ilk gün, ilk hafta ve ilk ay çok önemli” dedi.

“Çocuklarımızın sağlığı için tüm önlemleri aldık” diyen Altuntaş; “Okullarımızda ve kurumlarımızda maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyacağımız bu salgın sürecinde, aldığımız tüm tedbirlerin eğitim öğretim yılı boyunca titizlikle sürdürülebilmesi hem eğitim çalışanları hem de emanetimiz olan öğrencilerimize karşı sorumluluğumuzdur.

Onlara daha iyi bir eğitim öğretim hizmeti sunmak için hep birlikte okullarımızda ve kurumlarımızda görev başındayız. 2021-2022 Eğitim öğretim yılımızın tüm eğitim camiamıza hayırlı, uğurlu olmasını hep birlikte sağlıklı, başarılı, huzurlu bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı Hayat boyu Öğrenme Genel müdürlüğüne Bağlı olarak 992 Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 7/24 görev yaptıklarını belirten Altuntaş; “Özellikle Pandemi döneminde Halk Eğitim Merkezleri olarak maske ve dezenfektan üretiminde oldukça büyük katkılar sağladık. Açık Öğretim kurumlarının işlerini de başarılı bir şekilde yürütmekteyiz.

Halk Eğitimi Merkezleri olarak 72 farklı kurs alanında toplamda 3749 adet kurs vardır. Yeterli şartlar oluştuğu takdirde bu kursların birçoğunu açmaktayız.

Bizde Çayıralan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ilçemizde daha çok istihdama yönelik kurslar açmaya gayret gösteriyoruz.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında 12 Farlı kurs alanında toplamda 54 adet farklı kurs açmayı planlıyoruz. Her yerde herkese eğitim sloganıyla yola çıktık. Eylül ayı içerisinde kurslarımızı açmaya başlayacağız. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Ayrıca kurumuzun internet sitesindeki kurs müracaat formunu doldurularak kurslarımıza oturduğunuz yerden evinizden müracaat edebilirsiniz. Tüm halkımızı Çayıralan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne bekliyoruz. Kurslarla ilgili bilgi almak için 0(354)7363026 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Yeni Ufuk