11 ilde yaşanan acılar Yozgat'ta bir kez daha gözler önüne geldi

11 ilde yaşanan acılar Yozgat'ta bir kez daha gözler önüne geldi

Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremleri anmak amacıyla bir anma programı düzenledi.

A+A-

Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremleri anmak amacıyla bir anma programı düzenledi. Valilik Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinlik, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, POMEM Müdürü Zafer Kişi, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Necdet Yavuz, kurum müdürleri ve AFAD gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.

2-529.jpg

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürü Rifat Genç, yaptığı açıklamada, 6 Şubat depreminin derin yaralar bıraktığını ve hayatlarının geri kalanında unutulmayacak bir zaman dilimi oluşturduğunu ifade etti.

3-296.jpg

İl Müdürü Genç, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “6 Şubat depremi, canlarımızın geçtiği bir travma olarak hayatımızda derin izler bıraktı. Depremin olduğu gün, ben Kayseri’deydim. Evimizde gece uyurken aniden sallanmaya başladık. Kayseri de büyük etkilendi, depremden sonra şehirdeki normal hayat durmuş gibiydi. Deprem bölgesine gittiğimde, koordinasyonun sağlanması için 112 acil çağrı merkezindeki kamu görevlilerinin şok içinde olduğunu gördüm. Koordinasyon eksikliği ve belirsizlikle karşılaşmak, hepimizi derinden etkiledi.”

4-131.jpg

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan da konuşmasında, geçmiş felaketlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, depremin, farklı kesimlerde farklı anlamlar taşıdığını belirtti. Vali Özkan, “6 Şubat depremi kimine göre deprem, kimine göre asrın felaketi. Allah, Yozgat'tan ve orada olanlardan razı olsun. Bu tür zorlu anlarda devletin her zaman hazır olduğunu göstermek, bizim boynumuzun borcudur” dedi.

6-015.jpg

Anma programı, duygu dolu konuşmaların ardından sona erdi. Katılımcılar, depremde hayatını kaybedenleri anarak, afetlere karşı daha bilinçli ve hazırlıklı olma çağrısı yaptılar. Program, toplumun acılarına ortak olma ve dayanışmayı güçlendirme adına önemli bir etkinlik olarak değerlendirildi.

Etiketler :
İlgili Haberler